Oferta

Przedstawiamy nasze autorskie paleniska szamotowe. Paleniska powstały z wykorzystaniem dostępnych technologi zduńskich i doświadczenia w zawodzie. Zastosowaliśmy nowatorskie rozwiązania techniczne tj. dopalanie gazów, katalizator ceramiczny, kanały dymowe. Wszystkie te elementy wymienione sprawiają że wszystkie te paleniska są bardzo sprawne i ekologiczne. Masa poszczególnych palenisk wynosi od 700 kg do 2 ton. Dzięki takiej masie akumulacji możemy dobierać moc do powierzchni zapotrzebowania ciepła. Każde palenisko jest wyposażone standardowo w sterownik procesu spalania oraz manualne sterowanie. Dzięki temu podwójnemu sterowaniu nasze paleniska są niezależne od mediów. Wsad około 15 kg drewna jednorazowo wystarcza na ogrzanie domu wielkości około 100 metrów przez 24 godziny. Każde palenisko składane jest z różnych elementów przez 3-4 dni.

Nasza druga seria palenisk zduńskich powstała na doświadczeniach z paleniska szamotowego Ekspresja. Zobaczyliśmy że jest potrzebne mniejsze palenisko które szybciej się nagrzewa i szybciej oddaje ciepło. Palenisko składa się z obudowy stalowej w której we wnętrzu wyrabiamy wnętrze szamotowe. Grubość ścianek to około 12 cm. W palenisku wykonane jest dopalanie gazów jak również są kanały dymowe wydłużające drogę spalin. Nasze paleniska „Z” oddają ciepło do 20 godzin z jednego załadunku drewna. Waga takiego paleniska wynosi około 400 kg. Paleniska te fajnie sprawdzają się jako wolno stojące jak również w zabudowie kaflowej jak i z płyt akumulacyjnych. Ostatnio powstała wersja która świetnie się sprawdza w domach letniskowych. Zaletą jej jest możliwość gotowania na wierzchu. 

Piec akumulacyjny w obudowie z płyt beton architektoniczny akumulacyjny z paleniskiem szamotowym Ekspresja 2. Czas oddawania ciepła z jednego załadunku drewna do 24 h. Sterowanie procesem spalania OS8 GRAFIK. Cena takiego pieca w całości wraz z montażem 25000,- zł

 

Przedstawiamy nasz nowy produkt. Jest to pieco – kominek akumulacyjny. Nowością jest palenisko zduńskie stalowo – szamotowe Z-E Ekskluzyw. Palenisko powstało specjalnie do tego projektu, posiada większą wizję ognia i podwójną szybę. Waga paleniska to 400 kg, czas oddawania ciepła do 20 h z jednego pełnego załadunku około 12 kg. Możliwość ogrzania do 100 m powierzchni. Obudowa paleniska wykonana jest z betonu akumulacyjnego który jest otynkowany tynkiem zduńskim zacieranym. Piec oddaje ciepło całą swoją powierzchnią i jest bardzo przyjazny mieszkańcom. Wymiary obudowy 66/66/184. Cena całego kompletu wraz z montażem wynosi 15 000,- zł.

Palenisko zduńskie stalowo szamotowe DZ świetnie sprawdza się na działkach.

Jest to piec stalowo szamotowy z funkcją gotowania , smażenia na górnym blacie . Piec składa się z obudowy stalowej, blatu żeliwnego, przeszklonych żeliwnych drzwiczek i kanałów szamotowych wykonanych. Kanały szamotowe dymowe wykonujemy na miejscu montażu. Waga takiego pieca to około 400 kg, jednocześnie jest to zaletą gdyż po napaleniu ciepło oddawane jest do 20 godz. Piec najlepiej sprawdzi się w domkach letniskowych , działkach, domach do 35 m jak również w innych. Jako opał służy suche drewno co sprawia że jesteśmy niezależni od prądu i bezpieczni energetycznie, a pieczone na blacie podpłomyki i gotowany rosół dodadzą nam dodatkowych wrażeń smakowych i wypełnia nasz dom, działkę wspaniałym zapachem. Cena z montażem to 6000,- zł.

 

Scroll to Top